Komunikaty

Komunikat / KWIECIEŃ 2009

 

23 września br. odbyło się Walne Zebranie Spawozdawczo-Wyborcze Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki.


Z satysfakcją informujemy, że Kol. Małgorzata Wróblewska – Markiewicz została wybrana na kolejną kadencję i pozostaje Prezesem Oddziału Łódzkiego. Kol. Jerzy Weinberg pełnił będzie funkcję wiceprezesa. W skład Zarządu weszli także:

prof. Wanda Nowakowska,

kol. Piotr Uznański,

kol. Karolina Stanilewicz (sprawy naukowe i zabytkoznawcze),

kol. Agnieszka Lorenc – Karczewska (skarbnik oddziału),

niżej podpisana, Ewa Szelągowska, poprowadzi sekretariat Oddziału.

W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Ewa Marxen-Wolska, Andrzej Borucki, Łukasz Grzejszczak.
Delegatami na Walny Zjazd członków SHS w Warszawie (23 października 2009 r.) zostali koledzy: Łukasz Grzejszczak, Piotr Uznański i Karolina Stanilewicz.

Zarząd Oddziału przypomina, że istnieje możliwość otrzymywania komunikatów drogą elektroniczną pod wskazany adres e-mail. Wszystkich zainteresowanych prosimy o nadsyłanie aktualnych adresów poczty elektronicznej na adres: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Przypominamy także , że dyżury w biurze naszego Oddziału pełni kol. Elżbieta Kajzer we wtorki w godz. 14.00 – 17.00.

Oddział toruński SHS planuje na wiosną 2010 r. zorganizowanie konferencji poświęconej odlewnictwu artystycznemu w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem odlewów żeliwnych. Zgłoszenie wystąpień w terminie do połowy listopada br. Kontakt z kol. Krystyną Kluczwajd na adres e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub na adres Oddział Toruński SHS, Rynek Staromiejski 1, 87-100 Toruń.

Cztery oddziały terenowe naszego stowarzyszenia posiadają już własne strony internetowe: www.shskrakow.pl, www.shs.poznan.pl, www.shs.torun.pl, www.shs.wroclaw.pl.

Zarząd zaprasza serdecznie na najbliższe spotkanie:

  • 4 listopada 2009 r. (środa) o godz. 18.00 spotykamy się w naszej siedzibie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Łodzi p. Wojciechem Szygendowskim. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na rozmowę z osobą, której zadaniem jest kształtowanie polityki ochrony zabytków naszym regionie. Zebranie Zarządu odbędzie się w siedzibie Oddziału 4 listopada o godz. 17.00.

Uprzejmie prosimy o regularne opłacanie składek członkowskich. Podajemy numer konta bankowego:

Bank Pekao S.A. VI O/Łódź
nr rach.: 87 1240 3031 1111 0000 3426 6645.

Od 1 lipca 2006 r. normalna składka członkowska wynosi: 5 zł/mies., ulgowa (dla emerytów i rencistów) – 2,50 zł/mies. Składka z opłatą na Fundusz Pomocy Koleżeńskiej: normalna – 8 zł/mies. (5 zł i 3 zł), ulgowa: 4 zł/mies (2.50 zł i 1.50 zł). Prosimy o aktualizacje dyspozycji bankowych!

Informujemy, iż jedynie Członkowie Oddziału opłacający składki będą mieli możliwości: przedłużenia ważności legitymacji członkowskiej oraz wsparcia Oddziału w sprawach zawodowych i indywidualnych, jeśli o takowe będą się ubiegali.

 

W imieniu Zarządu
Ewa Szelągowska
Sekretarz Oddziału

Aktualności

  • W dniu 17 maja br. - wyjątkowo o godz. 19:00

    kol. Krzysztof Stefański przedstawi referat pt:. "Zapoznane dzieło Jana Styki w kościele ojców jezuitów w Łodzi" ( Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, skrzydło C, I piętro.

    O godz. 17.00 zebranie Zarządu.
    Więcej aktualności w bieżącym komunikacie

    Aktualizacja strony: Aleksandra Olczyk; przygotowanie materiałów: Małgorzata Wróblewska Markiewicz