Komunikat maj 2017

KOMUNIKAT Maj 2017 r.

  1. Działalność Oddziału


 • 1. W dniu 27 maja 2017 r. (sobota) odbędzie się „Majówka” Oddziału Łódzkiego SHS. Wybieramy się do Bydgoszczy. W programie zwiedzanie Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy ze szczególnym uwzględnieniem Domu Wyczółkowskiego, Działu Archeologii i Exploseum (Działu Techniki) oraz spacer po bydgoskiej Wenecji. Wyjazd tradycyjnie z Pl. Komuny Paryskiej o godz. 8:00, odjeżdżamy prywatnymi samochodami.

  Chętnych prosimy o potwierdzenie swojego udziału u kol. Karoliny Stanilewicz: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , tel. 699 934 885, do 21 maja (niedziela). Zachęcamy do zgłaszania się osoby nie posiadające własnego transportu. Postaramy się go zorganizować.

 • 2. W dniu 22 czerwca 2017 (czwartek), o godzinie 17.00 zapraszamy (wyjątkowo) do Muzeum Książki Artystycznej przy ul. ks. Biskupa Wincentego Tymienieckiego 24 w Łodzi.

  W programie oprowadzanie po tej unikalnej instytucji działającej od prawie ćwierć wieku w naszym mieście. Po oprowadzaniu spotkanie koleżeńskie. Szczegółowe/dodatkowe informacje będą znane w czerwcu i opublikowane zostaną na facebooku, a także rozesłane do członków oddziału drogą e-mailową. Wszelkie pytanie prosimy kierować do członków zarządu oddziału.

 • 2. Sesje, seminaria, konferencje, informacje z innych Oddziałów:


 • Katedra Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na konferencję „Okno, przez które wkracza do nas rzeczywistość Boga”. Ołtarz w świetle historii sztuki i teologii liturgii, która odbędzie się w dniach 1-2 czerwca 2017. Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem:http://historiasztuki.uni.lodz.pl/2017/01/19/konferencja-oltarz-w-swietle-historii-sztuki-i-teologii-liturgii/
 • Muzeum Mazowieckie w Płocku 23 października 2017 organizuje VII ogólnopolską sesję naukową pt. Polskie art déco. Malarstwo i grafika. Zgłoszenia wraz z abstraktem można wysyłać do 30 czerwca br. na adres: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.muzeumplock.eu/pl/sesja_naukowa_art_deco_2017

 • 25 października br. Oddział Toruński SHS zaprasza na sesję naukową: - Toruńska architektura sakralna po 1945 roku. Więcej informacji można znaleźć pod adresami: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , lub na stronie Toruńskiego Oddziału SHS http://www.shs.pl/?page_id=4850
 • Biblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Oddział Kielecki Stowarzyszenia Historyków Sztuki zapraszają na II konferencję pt. Sztuka w świętokrzyskiem w XIX i XX wieku. W dniach 23 -24 listopada 2017 r.; obrady będą miały miejsce w Bibliotece Uniwersyteckiej w Kielcach. Zainteresowani proszeni są nadsyłanie formularzy zgłoszeniowych do dnia 30 czerwca 2017 r. na adres mailowy: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Opłata konferencyjna: 250 zł. W jej ramach organizator zapewnia druk materiałów w tomie pokonferencyjnym.
 • Toruński Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki zaprasza do składania propozycji referatów na szóstą sesję z cyklu: Zabytki toruńskie młodszego pokolenia. Toruńska architektura sakralna po 1945 roku. Planowany termin sesji: 25 listopada 2017 roku. Organizatorzy: WBP Książnica Kopernikańska i Centrum Dialogu w Toruniu. Miejsce obrad: Centrum Dialogu – Biblioteka Diecezjalna Pl. Ks. Frelichowskiego 1. Tytuł i abstrakt wystąpienia należy przesłać na adres mailowy: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .
 • Polskie Towarzystwo Ziemiańskie wspólnie z IPN organizuje konferencję poświęconą zagładzie polskiego ziemiaństwa na dawnych ziemiach wschodnich Rzeczpospolitej w XX wieku. Zbliżona data pierwszej konferencji – początek grudnia 2017 r. w Warszawie, drugiej – rok później. Konferencja ma mieć charakter interdyscyplinarny. Zainteresowanych prosimy o kontakt do Michała Kwileckiego: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  3. Sprawy organizacyjne:


 • W sprawach organizacyjnych, w tym dotyczących Biura naszego Oddziału, prosimy zgłaszać się do Kol. Karoliny Stanilewicz (tel. 699-934-885). Przypominamy, że składka członkowska w naszym Stowarzyszeniu wynosi: 5 zł/mies., ulgowa (dla emerytów i rencistów) - 2,50 zł/mies. Składka z opłatą na Fundusz Pomocy Koleżeńskiej: normalna - 8 zł/mies. (5 zł i 3 zł), ulgowa: 4 zł/mies. (2.50 zł i 1.50 zł). Prosimy o aktualizacje dyspozycji bankowych! Członkowie Oddziału opłacający składki będą mieli możliwości: przedłużenia ważności legitymacji członkowskiej oraz wsparcia Oddziału w sprawach zawodowych i indywidualnych, jeśli o takowe będą się ubiegali.
 • Zarząd Oddziału informuje, że przesyłamy komunikaty drogą elektroniczną pod wskazany adres e-mail. Wszystkich zainteresowanych prosimy o nadsyłanie aktualnych adresów poczty elektronicznej na adres: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  UWAGA: komunikaty i informacje zamieszczane są na naszej stronie www.shslodz.pl

 • Zapraszamy członków Stowarzyszenia do czynnego udziału w pracy Oddziału. Oczekujemy na propozycje tematów spotkań naukowych, zgłaszania ważnych wydarzeń, publikacji i wystaw.

  W imieniu Zarządu Sekretarz Oddziału /-/Ewa Szelągowska

Aktualności

 • W dniu 17 maja br. - wyjątkowo o godz. 19:00

  kol. Krzysztof Stefański przedstawi referat pt:. "Zapoznane dzieło Jana Styki w kościele ojców jezuitów w Łodzi" ( Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, skrzydło C, I piętro.

  O godz. 17.00 zebranie Zarządu.
  Więcej aktualności w bieżącym komunikacie

  Aktualizacja strony: Aleksandra Olczyk; przygotowanie materiałów: Małgorzata Wróblewska Markiewicz